Deska egzotyczna

Gdy zamierzamy zakupić deski tarasowe lun elewacyjne, warto zastanowić się nad tym, czy nie byłoby najlepiej zdecydować się na deski egzotyczne. Faktem jest, że są one droższe niż gatunki rodzime, ale za to mają one wiele zalet, których deski z wykonane z gatunków drewna typowego dla naszego klimatu. Zatem wszytko przemawia za wyborem desek egzotycznych.

Warto zaznaczyć, że tylko deski egzotyczne gwarantują nam, iż np. nasz taras będzie cechował się wysoką żywotnością – pamiętajmy, że jedynie egzotyczne gatunki drewna cechują się wysokim stopniem odporności na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Jeśli tylko nasze deski egzotyczne zostały wysuszone w odpowiedni sposób, to nie musimy się w ogóle lękać, że będą one ulegać odkształceniom. Jeśli jednak chcemy mieć co do tego całkowita pewność, powinniśmy przynajmniej przez pierwszy rok ich użytkowania zabezpieczać przez wysychaniem końcówki deski. Bardzo istotne jest także, iż deski z drewna egzotycznego są odporne na działanie wilgoci – nie musimy się bynajmniej obawiać, że zaczną one gnić. I nie dotyczy to tylko tych gatunków, które zawierają w sobie substancje tłuszczowe.

Także pozostałe deski egzotyczne, dzięki swej wysokiej gęstości, nie są podatne na wpływ opadów. Bardzo istotną cecha drewna egzotycznego jest także jego niezwykła twardość, która sprawia, że tarasy i elewacje wykonane z drewna tego rodzaju są odporne na ścieranie, zarysowanie ich powierzchni oraz wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne, nie trzeba chyba podkreślać, że w praktyce przekłada się to na większą żywotność danych konstrukcji.