Deska tarasowa

Jeśli już zastanawiamy się nad wybudowaniem tarasu w naszym ogrodzie, to powinniśmy zastanowić się nad zakupem odpowiednich desek tarasowych. Pamiętajmy, że to od trwałości desek tarasowych zależy ostatecznie to, jak stabilny i trwały będzie skonstruowany z nich taras. Dlatego też warto poświęcić nieco czasu ich wyborowi, jeśli chcemy dokonać optymalnego wyboru.

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że bardzo istotne jest tworzywo, z jakiego wykonana będzie nasza deska tarasowa. Zalecane jest oczywiście drewno egzotyczne, bowiem deski takie są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Poza tym trzeba jeszcze podkreślić fakt, że drewno egzotyczne jest ciężkie, co sprawia, że cała konstrukcja z desek egzotycznych będzie na pewno bardzo masywna i stabilna. Warto wybrać deski z ryflowaniem z jednej strony – dzięki temu będziemy mieć pewność, że woda z powierzchni desek tarasowych jest na bieżąco odprowadzana przez kanaliki żłobień. Istotne jest także, jak montowane będą deski tarasowe.

Obecnie przeważa użycie systemu, który polega na tym, iż klipsy łączące poszczególne deski i legary są zupełnie niewidoczne, co podnosi estetykę całej konstrukcji tarasu. Warto zaznaczyć, że jeśli potrzebujemy niestandardowej pod względem wymiarów deski tarasowej, producent na pewno postara się dociąć dla nas taką, która by nam w pełni odpowiadała. Warto jeszcze nadmienić, że deski tarasowe z drewna egzotycznego powinny być łączone ze sobą za pomocą wkrętów i klipsów wykonanych ze szlachetnej stali nierdzewnej, dzięki temu powierzchnia deski nie ulegnie z czasem przebarwieniom.