Drewno egzotyczne

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularnym budulcem jest drewno egzotyczne, które stało się dość łatwo dostępne. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że materiał ten ma wiele zalet – warto tu choćby podkreślić, że drewno takie jest bardzo twarde, co oznacza w praktyce, że nadaje się rewelacyjnie np. na podłogi lub elewacje domów.

Obecnie także na naszym rynku możemy nabyć wiele różnych gatunków drewna egzotycznego. Do najtwardszych należą: massaranduba, bangkirai i garapa, które cenione są zwłaszcza w architekturze ogrodowej. Znanym rodzajem drewna egzotycznego jest także teak, który wykazuje podobne cechy mechaniczne jak nasz dąb. Jeśli chodzi o drewno egzotyczne z afryki, to na uwagę zasługuje także ciemnobrązowe wenge, które idealnie nadaje się choćby na podłogi do eleganckich wnętrz salonów. Warto zaznaczyć, że drewno egzotyczne ma wiele ciekawych właściwości, których nie posiadają gatunki rodzime – jedna z nich jest choćby fakt, że niektóre z egzotycznych rodzajów drewna są odporne na działanie substancji chemicznych a nawet ognia.

Poza tym niektóre gatunki cechują się tym, ze w ich tkankach znajdziemy substancje oleiste, które później przyczyniają się do wielkiej odporności takiego drewna na warunki wynikające ze zmian pogody, przede wszystkim dotyczy to opadów. Trzeba jeszcze podkreślić, że drewno egzotyczne jest obecnie ogromnie modnym sposobem na odmienienie, ciekawe zaaranżowanie zarówno wnętrza domu jak i tarasu. Ze względu na fakt, że drewno takie występuje w wielu różnych kolorach, na pewno znajdziemy gatunek, który nam się spodoba.