Elewacje drewniane

Kiedy budujemy dom, wielkie znaczenie ma oczywiście projekt, którym się przy tym posługujemy, jednak pamiętać należy także, iż charakter domu ostatecznie określają zastosowane w nim zabiegi wykończeniowe. Dlatego też tak ważne są eleganckie elewacje budynku, które właśnie nadadzą mu ostatecznego charakteru. W dzisiejszych czasach często wykorzystuje się drewno, kiedy przychodzi do kładzenia elewacji. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że elewacje z drewna egzotycznego są bardzo efektowne, obecnie zresztą drewniane elewacje spotkać możemy nie tylko na wsi, lecz także na terenach miejskich.

Elewacja z drewna egzotycznego w ciekawym kolorze sprawi, że nawet prosty budynek nabierze pewnego wdzięku, które jest właściwe tylko drewnianym wykończeniom. Oczywiście w przypadku elewacji z drewna egzotycznego wykorzystywane są głównie te gatunki, które cechują się całkowitą odpornością na działanie pogody, popularne są zatem elewacje z następujących gatunków drewna: ipe, massaranduba, bangkirai. Warto zaznaczyć, że dzięki elewacji z drewna egzotycznego a jakimś eleganckim ciemnym kolorze nawet zwykły murowany budynek zacznie robić wrażenie miejsca przytulnego i ciepłego.

Choć trzeba wspomnieć jeszcze, że drewno egzotyczne w roli elewacji faktycznie sprawia, że cały dom staje się cieplejszy - po prostu cechujące się wielka gęstością gatunki drewna stanowią idealną termoizolacje dla każdego budynku. Zatem dom pokryty egzotyczną elewacją można uznać od razy za budynek bardzo dobrze zabezpieczony przed groźnymi mrozami.