Taras z drewna

Jeśli zależy nam na jakiejś drewnianej konstrukcji, która jednocześnie zapewni nam miejsce do odpoczynku, mamy do wyboru taras z drewna i altanę. Oczywiście taras jest znacznie wygodniejszy i to na nim się teraz skupimy. Jeszcze do niedawna norma było budowanie drewnianego tarasu, który jednak wykańczany był konsekwentnie płytkami ceramicznymi lub ewentualnie kamiennymi. Wielka zaletą tarasów z drewna jest fakt, że są one ciepłe w dotyku, a przy tym nawet w upalne letnie miesiące nie nagrzewają się.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy chodzi o taras wyłożony płytkami ceramicznymi, które zwykle są zimne, a latem podczas upałów mogą nas nawet parzyć. Typowy drewniany taras ma jednak więcej istotnych zalet, które warto wziąć pod uwagę. Już podczas montażu zauważymy, że podłoga takiego tarasu powstaje znacznie szybciej, bowiem układamy ją z większych cząstek niż w przypadku płytek ceramicznych. Warto tutaj także poruszyć kwestię ewentualnych upadków – drewno zawsze uczyni taki upadek mniej niebezpiecznym, podczas gdy na płytkach możemy odnieść jakiś poważny uraz.

Tyczy się to nawet sytuacji, kiedy w grę wchodzi taras egzotyczny, który powstaje z drewna dość twardego. A skoro już mowa o tarasach z drewna egzotycznego, to na pewno są one bardziej trwale niż te wyłożone płytkami, które przecież są dość podatne na wszelkiego typu uszkodzenia. Zatem zdecydowanie najlepszym wyborem będzie taras drewniany, który także wszystkie elementy wykończeniowe (np. podłoga) będzie posiadał z drewna.